Harduer

Western Digital prezantoi kartën SD më të shpejtë në botë me kapacitet 400GB

Publikuar , 28 Shkurt 2018
0
Kartat SanDisk Extreme janë rezistente ndaj përplasjeve, ujit, rrezeve X dhe mund të operojnë në temperatura -25 deri në 85 gradë celsius. Western Digital prezantoi kartën SD më të shpejtë në botë me kapacitet 400GB

Western Digital rrit edhe më tej performancën e kartave microSD Sandisk Extreme UHS-I me një model të ri 400GB SanDisk Extreme UHS-I microSDXCT, e cila mendohet të jetë karta e memories me shpejtësinë më të lartë në botë.

Karta e prezantuar në Kongresin Mobil Botëror në Barcelonë ka shpejtësi leximi prej 160MB/s dhe shkrimi prej 90MB/s duke hyrë në klasin A2 të performancës.

Kartat SanDisk Extreme janë rezistente ndaj përplasjeve, ujit, rrezeve X dhe mund të operojnë në temperatura -25 deri në 85 gradë celsius.

Modeli 400GB i dedikohet telefonëve Android por edhe kamerave të aksionit dhe dronëve. Së bashku me kartën vjen edhe softueri RescuePro Deluxe për mbrojtjen nga humbja e të dhënave.

Western Digital gjithashtu zbuloi dy SSD të reja NVMe 3D NAND me kapacitete 128GB, 256GB 512GB dhe 1TB. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Ja sesi të ruani bisedat e WhatsApp në një numër dhe telefon të ri