Biznes

WeTransfer blen FiftyThree, krijuesin e aplikacioneve popullore Paper dhe Paste

Aug 22 2018
0 Shpërndarje
FiftyThree, zhvilluesi i aplikacionit të njohur të skicimit në iOS, Paper, është blerë nga WeTransfer, një kompani e transferimit të skedarëve bazuar në cloud. WeTransfer blen FiftyThree, krijuesin e aplikacioneve popullore Paper dhe Paste

FiftyThree, zhvilluesi i aplikacionit të njohur të skicimit në iOS, Paper, është blerë nga WeTransfer, një kompani e transferimit të skedarëve bazuar në cloud.

Nuk pati shumë detaje, por WeTransfer njoftoi në redaksinë e tij se marrëveshja përfshin të gjithë portofolin e patentave të FiftyThree, asetet dhe ekipin ekzekutiv, i cili do të mbetet në bord.

Sa i përket Paper, u kurorëzua nga Apple si Aplikacioni iPad i Vitit në vitin 2012. Në Dhjetor të atij viti studioja vijoi me Paste, një mjet prezantimi bashkëpunues për ekipet.

Për tifozët e Paper, WeTransfer thotë se ka ndërmend të vijojë me aplikacionin, duke bashkuar ekipet në Nju Jork dhe Seattle me WeTransfer për të vazhduar operacionet për 25 milionë përdoruesit e saj.

WeTransfer ka bërë një shtysë për tregun krijues në një përpjekje për të dalë nga Google Drive dhe Dropbox. Vjeshtën e kaluar, ajo zbuloi një fushatë reklamimi që e paraqet atë si një platformë reklamimi përveç ofrimit të shërbimit të transferimit të skedarëve. /PCWorld Albanian

Lajmet e fundit>