Lajmet

WhatsApp lançon limitin e ri të video thirrjeve në grup

Nga: PCWorld
Publikuar , 28 Prill 2020
Për të fituar një video thirrje në grup ose mund ta nisni nga një grup ekzistues ose të shtoni njerëzit manualisht pasi keni nisur një video thirrje. WhatsApp lançon limitin e ri të video thirrjeve në grup

Video thirrjet në WhatsApp tashmë mund të realizohen me 8 persona nga 4 që ka qenë deri ditën e sotme.

Për të përfituar nga limiti i ri duhet që të gjithë pjesëmarrësit në një video thirrje të kenë versionin e fundit të aplikacionit.

Për të filluar një video thirrje në grup ose mund ta nisni nga një grup ekzistues ose të shtoni njerëzit manualisht pasi keni nisur një video thirrje.

WhatsApp thekson se video thirrjet kanë enkriptimin fundor. Por kompania është ende larg rivalëve si Google Duo me 12 persona, Apple FaceTime me 32 persona, Houseparty me 8 persona, Skype dhe Facebook Messenger me 50 persona dhe Zoom me 100 persona.

Limiti i ri është i disponueshëm nga ky moment në iOS por ende nuk është lançuar në Google Play Store. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Platforma inovative online Fol me Mjekun tregon nëse keni simptoma të koronavirusit

Tags >

WhatsApp