Lajmet

Winamp “ringjallet” në 2019-ën

Publikuar , 16 Tetor 2018
0
Detajet janë të pakta por Winamp do të marrë një aplikacion mobil për Android iOS ndërsa në desktop do të bëhet nga e para. Winamp “ringjallet” në 2019-ën

Winamp, një relike e së kaluarës, jo vetëm që ende mbahet por ka përgatitur një përditësim të madh vitin e ardhshëm.

Kompania mëmë Radionomy ka planifikuar të rinisë shërbimin si një aplikacione podcastesh, playlist dhe stacionet radio.

Sipas TechCrunch përditësimi pritet të mbërrijë në 2019-ën.

Detajet janë të pakta por Winamp do të marrë një aplikacion mobil për Android iOS ndërsa në desktop do të bëhet nga e para.

Një prej pikave të forta të Winamp në të kaluarën kanë qenë modifikime e shumta të ndërfaqes.

Sot ky lloj kontrolli nga e përdoruesit nuk ekziston më dhe nuk dihet nëse Winamp ka planifikuar ta adresojë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Për herë të parë Apple do të transmetojë prezantimin e iPhone në YouTube

Tags >

Winamp