Harduer

Windows Phone 8 do të ketë mbështetje 1080p dhe procesorë quad core deri në fund të vitit

Publikuar , 10 Prill 2013
0
Windows Phone 8 do të ketë mbështetje 1080p dhe procesorë quad core deri në fund të vitit

windows 8Microsoft-i ka raportuar një lajm mbi sistemin operativ WP8 se deri në fund të vitit do të ketë mbështetje ekranesh 1080p dhe çipeve ARM quad core.

Gjithashtu do të mbështesë pajisjet me ekran 5 inç.

Raporti tregonte se çipet do të jenë nga Qualcomm, duke e bërë aparatin e parë Windows Phone që përballon procesorë quad core.

Pajisjet e reja do ti shfrytëzojnë këto karakteristika para sezonit të pushimeve.

Ky është një lajm i ri për HTC, që ka në plan të nxjerrë pajisje me ekran më të madh me emrin “Zenith”, në fund të vitit të kaluar. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Microsoft është shitur në 200 milionë kopje që nga debutimi

Tags >

Windows 8