Softuer

Windows Phone duket shkëlqyer në një tablet 10 inçësh

Publikuar , 02 Janar 2012
0
Windows Phone duket shkëlqyer në një tablet 10 inçësh

Ajo që nuk dihej në atë kohë ishte se Microsoft po ndërtonte një Windows 8 që arrin këtë kërkesë dhe sipas TheNextWeb nuk po dihej pse kompania ka pauzuar çdo lëvizje të kompanive për të ndërtuar tablet të fuqizuar me Windows Phone. Për Microsoft, nëse nuk është një celularë e ka ekran të ndjeshëm në prekje, atëherë  bëhej fjalë për botën e Windows 8.

Sot është shfaqur një klip i shkurtër, që tregon sesi Windows Phone funksionon në një pajisje 10 inç me ekran të ndjeshëm në prekje. Pasi të shikoni videon e shfaqur më poshtë do të jeni edhe ju pro idesë që Microsoft do të lëviz në drejtim të shfaqjes së produketeve të reja duke u bazuar në këtë koncept… /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  Zbulohen maluerë në aplikacionin popullor të skanimit të dokumenteve në Android