Harduer

Xbox One X vjen për herë të parë me ulje

Publikuar , 05 Qershor 2018
0
Çmimi me zbritje do të jetë në dispozicion nga dyqani Microsoft dhe nga disa shitës të mëdhenj. Xbox One X vjen për herë të parë me ulje

Microsoft ka njoftuar zbritjen e parë për Xbox One X,pasi kompanitë e lojrave po përgatiten për E3.Duke filluar nga data 7 qershor, Xbox One X do të kushtojë 449.99 dollarë,që korrespondon me një ulje prej 50 dollarësh. Xbox One X ka kushtuar 499,99 dollarë që kur u lançua në nëntorin e kaluar,duke e bërë atë më pak se një vit nga ajo kohë.

Çmimi me zbritje do të jetë në dispozicion nga dyqani Microsoft dhe nga disa shitës të mëdhenj.

Microsoft gjithashtu ofron këto marrëveshje:

  • Paketat e Xbox One S 1 TB për 249 dollarë
  • Konsola Xbox One S 500GB për 199 dollarë
  • Deri në 75 për qind ulje për lojëra të caktuara,duke përfshirë ulje në tituj si Battlefields të Lojtarëve, Monster Hunter: World dhe Sea of Thieves
  • 10 dollarë ulje për kontrollerat
  • Një muaj Xbox Live Gold dhe Xbox Game Pass për 1 dollar

Këto marrëveshje do të përfundojnë më 23 qershor,edhe pse tani që Xbox One X është zbritur një herë,çmimi i saj mund të bjerë nën 499,99 $ përsëri në shitjet e ardhshme. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Më 8 Korrik do të mësojmë më shumë rreth sistemit operativ misterioz të Microsoft