Harduer

Xiaomi Mi Mix 3 do të ketë një procesor Snapdragon dhe një ekran 6.4-inç

Publikuar , 24 Tetor 2018
0
Kapaciteti RAM është renditur si 8GB megjithëse Xiaomi pretendon 10GB, i cili është kapaciteti bazë dhe maksimal, respektivisht. Xiaomi Mi Mix 3 do të ketë një procesor Snapdragon dhe një ekran 6.4-inç

Xiaomi ka konfirmuar zyrtarisht se Mi Mix 3 do të mbështesë rrjetin 5G, por kompania mund të jetë duke zhvilluar diçka edhe më interesante në lidhje me harduerin.  Një Chipset Snapdragon të gjeneratës së ardhshme. Është referuar si “855”, ndonëse një ndryshim i zhurmshëm në skemën e emërtimit të Qualcomm do ta shihte atë si 8150.

Por kjo është veç kësaj. –Ky lajm jep detaje të rendesishme, si një ekran 6.4 “, një kamerë dyfishe 20 + 16MP, një ruajtje prej 256GB dhe një bateri prej 3.850mAh. Kapaciteti RAM është renditur si 8GB megjithëse Xiaomi pretendon 10GB, i cili është kapaciteti bazë dhe maksimal, respektivisht.

Informacioni per Chipset (nëse është i vërtetë) është një arritje e madhe pasi supozimi i mëparshëm ishte se Mi Mix 3 do të përdorë Snapdragon 845, të vërtetin. Modemët e parë të 5G të Qualcomm janë të jashtëm, dmth ata suportojnë vetëm rrjetin 5G dhe i lënë rrjetet më të vjetra modem-it të ndërtuar tek Chipset. Pra, rrjeti 5G nuk ishte garanci për një azhornim të Chipset. Plus, Snapdragon 855/8150 ende nuk është shpallur zyrtarisht.

Madhësia e ekranit është interesant gjithashtu, përputhet me diagonalen e Mi Mix origjinal (2 dhe 2S zbriten në 5.99 “). Raporti i pamjes do të jetë më i gjatë – 19.5: 9 – por rezolucioni pritet të mbetet në thelb i njëjtë në 1080p +. Kamera e dyfishtë në anën e pasme do të përmirësohet me siguri, megjithatë, Xiaomi ka konfirmuar 960fps slow-mo video shooting. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Një dizajn radikal mund të rrisë jetëgjatësinë e baterive të smartfonëve

Tags >

Xiaomi
Lajmet e fundit>