Lajmet

Xiaomi përditëson 35 modele në MIUI 10

Publikuar , 03 Korrik 2018
0
Aktualisht MIUI 10 është në testim dhe programi beta mbyllet më 24 Korrik por disa flagshipë si Xiaomi Mi 8 dhe Mi Mix 2S kanë filluar të marrin përditësimin. Xiaomi përditëson 35 modele në MIUI 10

Xiaomi shquhet për përditësimin e telefonëve të vjetër në versionet më të fundit të Android.

Në Janar, Redmi 1 prej 3 vite e gjysmë në treg kaloi në MIUI 9 dhe kompania Kineze do të ruajë traditën me MIUI 10.

Sipas kompanisë në forumin zyrtar të MIUI, Mi 4C do të jetë ndër telefonët që do të marrë përditësimin.

Aktualisht MIUI 10 është në testim dhe programi beta mbyllet më 24 Korrik por disa flagshipë si Xiaomi Mi 8 dhe Mi Mix 2S kanë filluar të marrin përditësimin.

Mëposhtë gjeni një listë të plotë të telefonëve që do ti bashkohen familjes MIUI 10. Redmi 6 mungon në këtë listë por shpresojmë që Xiaomi ta shtojë së shpejti. /PCWorld Albanian

Përditësimi në MIUI 10

 • Xiaomi Mi 8
 • Xiaomi Mi 8 SE
 • Xiaomi Mi Mix 2S
 • Xiaomi Mi Mix 2
 • Xiaomi Mi Mix
 • Xiaomi Mi 6X
 • Xiaomi Mi 6
 • Xiaomi Mi 5
 • Xiaomi Mi Note 2
 • Xiaomi Redmi Note 5
 • Xiaomi Redmi S2/Y2
 • Xiaomi Redmi Note 4X
 • Xiaomi Redmi 5A
 • Xiaomi Redmi 5S
 • Xiaomi Mi 5S Plus
 • Xiaomi Mi Note 3
 • Xiaomi Mi Max
 • Xiaomi Mi Max 2
 • Xiaomi Mi 5X
 • Xiaomi Mi Max Prime
 • Xiaomi Mi 5C
 • Xiaomi Mi 4S
 • Xiaomi Mi 4C
 • Xiaomi Redmi 4X
 • Xiaomi Redmi Note 5A
 • Xiaomi Redmi Note 5A Prime
 • Xiaomi Redmi 5
 • Xiaomi Redmi 5 Plus
LEXO EDHE:  Microsoft lançon shfletuesin Edge bazuar në Chrome për Windows 7, 8 dhe 8.1

Lajmet e fundit>