Harduer

Xiaomi prezanton Mi 5C më 6 Dhjetor

Publikuar , 28 Nëntor 2016
0
Xiaomi prezanton Mi 5C më 6 Dhjetor

gsmarena_006Të Marten pritet debutimi i një telefoni të shumëpritur nga Xiaomi, modeli Mi 5C. Thuhet se telefoni do të kushtojë afro 150 dollar duke e vendosur kështu në rangun e ulët.

Ashtu si Mi 5S, 5C do të jetë i disponueshëm në dy versione: 5.2 inç dhe 5.1 inç. Por specifikat e brendshme pritet të ndryshojnë. Snapdragon 821 në Mi 5S do të zëvendësohet ng një procesor tetë bërthamësh 2.2 Ghz ndërsa memorja e brendshme ngelet e njëjta 32/64GB.

Kamera e pasme do të ketë një sensor 12 megapiksel ndërsa kamera selfie 8 megapiksel. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Xiaomi ka ndërtuar një karikues që dërgon baterinë në 100% në kohë rekord

Tags >

Xiaomi