Biznes

Xiaomi shet 10 mijë telefonë në 10 minuta, në shitjen e parë jashtë shtetit

Publikuar , 09 Dhjetor 2013
0
Xiaomi shet 10 mijë telefonë në 10 minuta, në shitjen e parë jashtë shtetit

miShitja e smartfonëve në grumbuj është një taktikë që i ka dhënë një numër të madh konsumatorësh ndërmarrjes Xiaomi në Kinë.

Ndërmarrja me rritje të shpejt shiti 100 mijë telefonë të vet Mi3 për më pak se 90 sekonda dhe ka ndërruar 150 mijë Mi3 në 10 minuta përgjatë një aplikacioni për chat.

Kësaj here ka realizuar shitjen e vet të parë jashtë shtetit, në Tajvan dhe pati 10 mijë njësi të shitura të pajisjes me buxhet më të ulët Hongmi brenda 10 minutave, siç tregohet nga Tech In Asia.

Është ende në fazat e hershme që Xiaomi po bën biznes jashtë vendit: fillimisht nisi të shes Mi3 përgjatë operatorëve dhe bashkëpunëtorëve në Tajvan dhe Hong Kong, por ka plane të zgjerojë tregun në Azinë Juglindore vitin e ardhshëm. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Telefoni i Samsung me ekran që paloset në formë guaske merr formë

Tags >

Xiaomi
Lajmet e fundit>