Lajmet

Yahoo zbulon logon e re të kompanisë

Publikuar , 05 Shtator 2013
0
Yahoo zbulon logon e re të kompanisë

yahoonewold_largeLogos së re të kompanisë Yahoo mund ti uroni mirëseardhjen! Pas ndryshimit të markës së vet të purpurt për çdo ditë gjatë muajit të kaluar, Yahoo ka shpallur logon fituese gjatë ditës së sotme.

Është pjesë e një përpjekjeje nga CEO-ja, Marissa Mayer, që të vendos disa tipare të freskëta në brendin e nderuar të teknologjisë, ndërsa mbetet e njëjta ngjyra dhe pikë e përqendrimit.

Ka qenë gati një vit që logot janë ndërruar nga ndërmarrjet e teknologjisë. Motorola, eBay dhe Microsoft kanë paraqitur pamjet e reja gjatë asaj kohe.

Më së fundi, YouTube filloi të përdorë një logo tjetër për aplikacionet e veta. Yahoo ka treguar në një video përbërjen e logos së re. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Modeli më i shitur i iPhone në 2018-ën nuk është iPhone XS

Tags >

yahoo
Lajmet e fundit>