Lajmet

Youtube lançon reklamat vertikale

Publikuar , 13 Shtator 2018
0
Nëse Youtube mëson që videoja po shikohet nga një platformë mobile, reklama do të zgjerohet aq sa janë dimensionet e videos. Youtube lançon reklamat vertikale

Në muajt e fundit Youtube aplikoi një sërë ndryshimesh në platformën e videove duke e bërë më të lehtë shikimin e videove vertikale.

Tashmë kompania do tu ofrojë një hapësirë të re markave për tu eksploruar duke i lejuar të publikojnë reklama vertikale.

Nëse Youtube mëson që videoja po shikohet nga një platformë mobile, reklama do të zgjerohet aq sa janë dimensionet e videos.

Reklamat vertikale do të jenë më të mëdha se ato horizontale dhe do të zënë 75% të ekranit.

Reklamat e reja vinë nisur nga shikueshmëria e lartë nga platforma mobile. 70% e kohës së shpenzuar duke parë video në Youtube vjen nga po këta platforma.

Reklama të tilla ofrojnë edhe Instagram dhe Snapchat pikërisht nga ky fakt. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  YouTube gjobitet me 170 milionë dollarë sepse ka grumbulluar të dhëna personale rreth fëmijëve.

Tags >

youtube