Lajmet

Youtube prezanton një shërbim të ri muzike më 22 Maj

Publikuar , 17 Maj 2018
0
Për shërbimin premium të shfaqjeve origjinale, Youtube do të tarifojë edhe 2 dollarë më shumë. Youtube prezanton një shërbim të ri muzike më 22 Maj

Youtube tha ditën e Mëkure se do të lançonte një shërbim të ri muzike, Youtube Music, javën e ardhshme dhe së shpejti një shërbim premium me shfaqje origjinale.

Youtube Music, i cili do të debutojë më 22 Maj, vjen me funksione shtesë si lista luajtjeje të personalizuara bazuar në historikun e Youtube.

Kompania gjithashtu do të sjellë Youtube Premium, versionin e rimodeluar të Youtube Red.

Shërbimi i ri Youtube Music me reklama do të jetë falas ndërsa Youtube Premium do të kushtojë 9.99 dollarë në muaj.

Për shërbimin premium të shfaqjeve origjinale, Youtube do të tarifojë edhe 2 dollarë më shumë.

Kompania tha se për përdorues ekzistues YoutubeRed, çmimi do të ngelet i njëjti kur të portohen në Youtube Premium.

Youtube Music do të lançohet të Marten në SHBA, Australi, Zelandë, Meksikë dhe Korenë e Jugut. Në javët në vijim do të zgjerohet edhe në vend të tjera. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Google fiton "të drejtën për tu harruar"