Analiza

Zakonet e disa prej njerëzve më të zgjuar të planetit (Infografik)

Publikuar , 20 Nëntor 2014
0
Zakonet e disa prej njerëzve më të zgjuar të planetit (Infografik)

the-habits-worlds-smartest-peopleNuk kemi një tablo që mund të shfaqë qartësisht inteligjencën, por shumica e njerëzve me koefiçent të lartë inteligjence, kanë gjithashtu disa vese të mira dhe të këqija. Sipas një programi hulumtimi hartuar nga Online-PHD-Program.org, thuhet se teksa këto njerëz kanë për natyrë të vendosin objektiva, janë gjithashtu më të prirur të vuajnë nga ankthi.

Për më shumë rreth veseve dhe sjelljeve të këtyre njerëzve inteligjente si Albert Einstein dhe Bill Gates, hidhi një sy informacioneve interesante të servirura nga infografiku i mëposhtëm. (PCWorld Albanian)

habits-worlds-smartest-people

LEXO EDHE:  Amargi, një firme mode e qëndrueshme shqiptare me impakt social

Lajmet e fundit>