Harduer

Zbulohet data e debutimit të telefonit 2,000 dollarësh me palosje të Samsung

PCWorld Albanian Nga: PCWorld Albanian
Publikuar , 02 Shtator 2019
0
Kur Galaxy Fold u lançua në Prill, disa analistë zbuluan probleme me ekranin që palosej. Disa prej tyre hoqën një shtresë mbrojtëse të ekranit e cila ishte dizajnuar për të mos u hequr. Zbulohet data e debutimit të telefonit 2,000 dollarësh me palosje të Samsung

Samsung pritet të lançojë një version të përmirësuar të smartfonit me ekran që paloset Galaxy Fold më 6 Shtator sipas medias Koreane Yonhap.

Lajmi vjen pasi Samsung tha në Qershor dhe Galaxy Fold do të debutonte në Shtator.

Kur Galaxy Fold u lançua në Prill, disa analistë zbuluan probleme me ekranin që palosej. Disa prej tyre hoqën një shtresë mbrojtëse të ekranit e cila ishte dizajnuar për të mos u hequr.

Në disa modele të tjera ekranet thjeshtë pësuan probleme gjatë palosjes. Në fund Samsung vendosi të tërhiqte nga tregu këto modele dhe të shtynte datën e debutimit pa një afat të caktuar.

I vetmi informacion që kishim ishte se Galaxy Fold do të mbërrijë në Shtator me rregullimet e duhura dhe përmirësimet e dizajnit.

Debutimi i spekuluar i 6 Shtatorit është po të njëjtin ditë që fillon shfaqja e produkteve elektronike IFA në Berlin të Gjermanisë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Sulmet kibernetike, Kosova shënjestër e hakerëve Serbë dhe Rusë

Lajmet e fundit>