Harduer

Zbulohet pajisja e radhës Windows Phone “Nokia Lumia 1520”

Publikuar , 07 Shtator 2013
0
Zbulohet pajisja e radhës Windows Phone “Nokia Lumia 1520”

nokia-1520Së shpejti mund të prezantohemi me një produkt të ri Windows Phone për të cilin nuk ishte dhënë asnjë deklaratë më parë nga Microsoft-i.

Disa foto të shfaqura së fundmi në Twitter kanë zbuluar të ashtuquajturin “Nokia Lumia 1520, 2013” me emrin e koduar Bandit.

Sipas raportimeve Lumia 1520 ka ekran 6 inç që do të thotë se është një telefon – tablet (phablet). Rezolucioni i tij është 1080p më i lartë se në çdo smartfon tjetër Windows Phone të prodhuar deri tani nga Nokia.

Kjo do të thotë se përdoruesit do të kenë më tepër hapësirë për të përfshirë sa më shumë dritare (Live tiles) për të aksesuar shpejt aaplikacionet e preferuar. Pajisja pritet të ketë 4 procesorë (quad-core) Qualcomm Snapdragon dhe një kamera 20 mega piksel.

Nokia mund të zbulojë këtë produkt të ri në fund të shtatorit në eventin e radhës që Microsoft do të organizojë në New York. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Rikthehen telefonët Nokia me kapakë dhe me 4G