Harduer

Zbulohet telefoni i parë me shinë i Huawei

Publikuar , 26 Tetor 2018
0
Në pjesën e pasme gjendet kamera e trefishtë i cili ka në përbërje tre sensorë 16MP, 24MP, 16MP. Zbulohet telefoni i parë me shinë i Huawei

Honor, nën marka e Huawei, do të prezantojë Honor Magic 2 më 31 tetor, por nuk do të mbetet aq shumë për tu zbuluar deri në momentin e shpalljes.

Raporti i fundit nuk lë pothuajse asgjë për imagjinatën. Honor Magic 2 vjen të tre ngjyra Argjend, Blu dhe Rozë – dhe me një mekanizëm me shinë. Një mekanizëm të tillë e kemi parë edhe në Oppo Find X dhe së fundi Xiaomi Mi Mix 3.

Në pjesën e pasme gjendet kamera e trefishtë i cili ka në përbërje tre sensorë 16MP, 24MP, 16MP.

Në pjesën e përparme, ekziston një tjetër sistem i trefishtë kamera që thuhet të jetë një 16MP + 2MP + 2MP.

Pjesa tjetër e Honor Magic 2 përfshin një rezolucion AMOLED prej 6.39 inç me rezolucion 2340x1080px, një procesor 7nm Kirin 980 dhe një bateri 3,400mAh ndër të tjera. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  SHBA i thotë Evropës: Kujdes nga Huawei

Lajmet e fundit>