Harduer

ZenFone 5Q nga Asus është në dispozicion sot për 299 dollarë

Publikuar , 11 Qershor 2018
ZenFone 5Q nga Asus është në dispozicion sot për 299 dollarë

Asus po lançon sot smartfonin e saj më të ri, ZenFone 5Q, në ngjyrë  të zezë dhe të bardhë për 299 $.

Pajisja e rifreskuar e familjes ZenFone nuk duket të jetë publikimi më origjinal, por përfshirja e një ekrani të plotë HD + IPS (2160 x 1080) 6 inç nuk është një ofertë e keqe.

Pjesa tjetër e produkteve  ZenFone 5Q të SHBA-së përfshijnë një procesor Snapdragon 630, Adreno 508 GPU, 4GB RAM, një sensor gjurmimi gishtash, Android Oreo me sipërfaqen e ZenUI 5.0 të porositur nga Asus dhe një bateri 3,300mAh.

Gjithashtu ka shpresë që sensori 20MP i përparmë të ofrojë foto më të mira se hapësira f/2.0 dhe një blic LED – kur është çiftuar me një tjetër kamera të përparme duke përdorur një lente me kënd të gjerë 120 gradë.

Në anën e pasme, Asus po përdor një kamera të pasme 16 megapiksel,  hapësirë f/2.2, blic LED dhe po imiton pjesën e përparme të telefonit duke bashkuar një kamera të dytë me kënd të gjerë prej 120 gradë.

ZenFone 5Q është në dispozicion sot në B & H, Amazon, Best Buy dhe Newegg. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Samsung jep detajet e para të rrjeteve 6G