Harduer

ZTE prezanton telefonin inteligjent Nubia Z7

Publikuar , 07 Qershor 2014
0
ZTE prezanton telefonin inteligjent Nubia Z7

gsmarena_002Kompania celulare ZTE ka filluar një fushatë për prezantimin e telefonit inteligjent më të ri Nubia Z7. Kjo pajisje shfaqet në reklamën, e cila është lëshuar dje nga kjo kompani për prezantimin e telefonit. Specifikat e telefonit ZTE Nubia Z7 fillojnë me madhësinë e saj 5 inç, ekranin 1080 piksel, procesor me katër bërthama Snapdragon 805, Ram 3 GB dhe një kamerë të mbrapme prej 16 megapiksel.

Mendohet se edhe ky telefon është i pajisur me teknologjinë e njohjes së shenjave të gishtërinjve. ZTE Nubia Z7 do të hidhet në treg këtë muaj me një çmim prej 450 dollarë. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Flagshipi i ZTE ka një prej dizajneve më ambicioze të një smartfoni modern

Tags >

ZTE