Harduer

Zuckerberg demostroi dorashkat virtuale të zhvilluara nga Oculus

Publikuar , 10 Shkurt 2017
Zuckerberg demostroi dorashkat virtuale të zhvilluara nga Oculus Photo Source: Oculus

Oculus endërron që një ditë konsumatorët e tij mund të sillen si super heronj dhe këtë dëshiron që ta bëjë realitet përmes një realiteti virtual.

Ditë e Enjte shefi ekzekutiv i Facebook Mark Zuckerberg demostoi një prototip të dorashkave të realitetit virtual.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=WkddF7F0zvs”/]

Ai shkruante: “Po punojmë në zgjidhje të reja që do e vendosin realitetin virtual në duar tuaja. Këto dorashka mund të vizatojnë, shkruajnë mbi një tastierë virtuale madje të lëshojnë rrjeta si njeriu Merimangë.”

Ndërsa nuk është hera e parë që kompanitë e harduerit të realitetit virtual ndërtojnë produkte të tilla, ky lajm tregon se Oculus është i interesuar në zhvillimin e një produkti të tillë. /PCWorld Albanian

LEXO EDHE:  Komisioni Evropian hetim ndaj marrëveshjes Nvidia-ARM