Vëzhgim

Zuckerberg, numër një në Google+

Publikuar , 05 Korrik 2011
0
Zuckerberg, numër një në Google+

CEO i Facebook ka 21,218 ndjekës, ndërsa prapa tij renditet CEO i Google me 14,798, Vic Gundotra i Google Social me 13,783 ndjekës, bashkë-themeluesi i Google Sergey Brin me 11,629, blogeri Robert Scoble me 11,389, ndjekësi i spamit në Gogole Mat Cutts me 9,153, themeluesi i TWIT Leo Laporte me 7566, Bradley Horowitz me 7,187, MG Sielger prej TechCrunch me 6,579 dhe blogerja Gina Trapani me 5,649.

Krijuesi i Google+Statistics Boris Veldhuijzen Van Zanten shpjegon se popullariteti i CEO’s së Facebook është për shkak të asaj se ka shumë miq. “Ai ka më së shumti miq në bot, ata kanë bërë film për të dhe ai është më i pashëm se Larry dhe Sergey”. /pcworldalbanian

LEXO EDHE:  OnePlus 7T: Nëse po kërkoni ekselencë por pa shpenzuar shumë ky është telefoni për tu blerë