Vëzhgim

Zvogëlohet prodhimi i iPadit të ri

Publikuar , 11 Prill 2012
0
Zvogëlohet prodhimi i iPadit të ri

Wu kontrolloi zinxhirin e furnizimit të Apple dhe gjeti që ndërmarrja ende ka sasi të madhe për të mbuluar blerjet e iPadit, por që paraqitjet e tanishme Retina janë kufizuar vetëm për tek një furnizues i vetëm – Samsung. LG dhe Sharp ishin pritur që të ofrojnë paraqitjet Retina, por ekranet e tyre nuk përkojnë me standardet e larta të Apple dhe janë refuzuar. Besohet që këto ndërmarrje kanë bërë përmirësime dhe tashmë kanë filluar shitjet e vogla.

Wu ia atribuon ngadalësimin e prodhimit të iPadit edhe kundërthënieve për gjendjen e punës në fabrikën bashkëpunëtore të Apple, Foxcoon./pcworldalbanian

LEXO EDHE:  OnePlus 7T: Nëse po kërkoni ekselencë por pa shpenzuar shumë ky është telefoni për tu blerë

Lajmet e fundit>