Lajmet

Zyrtare: Apple do të mbajë eventin e shumëpritur më 9 shtator

Publikuar , 29 Gusht 2014
0
Zyrtare: Apple do të mbajë eventin e shumëpritur më 9 shtator

96e7e9d7275667ea93a159fa1c574f9a31ffe261Vet kompania Apple ka njoftuar të enjten për datën dhe orën e eventit më të madh të vjeshtës. Event në të cilin pritet të prezantohen disa produkte; dy iPhonet e shumëpritur, orën iWatch dhe ndoshta një iPad më i madh në përmasa.

Ajo çka është më e sigurt është se në këte event Apple do të lançojë iPhone me madhësi më të madhe se iPhoni aktual. Pretendohet se ata kanë përmasa 4.7 dhe 5.5. inç. Kjo do ti bëjë smartfonët e Apple të krahasueshëm me ato të konkurrentëve si Samsung apo HTC, për nga madhësia.(PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Rivali më i afërt i WhatsApp sjell një numër të konsiderueshëm funksionesh të reja

Tags >

Apple
Lajmet e fundit>