Harduer

Zyrtarizohet Tableti BlackBerry PlayBook

Publikuar , 28 Shtator 2010
0
Zyrtarizohet Tableti BlackBerry PlayBook

BlackBerry PlayBook përmban ekran 7 inch LCD me një rezolucion prej 1024 x 600, ky PlayBook ka një masë të trashë prej 2.1 inch me 7.6 dhe 0.4 inch dhe peshon 400 gramë, ndërsa procesori është në formë të 1GHz dhe ka një 1GB RAM.

BlackBerry PlayBook vjen me prekje kapacitative LCD ekran, integrimet 802.11a/d/g/n WiFi dhe një konektor mikro USB, dhe vjen me mbështetje të Adobe Flash 10.1 dhe HTML5, gjë të cilën RIM është duke pritur që të nxjerrë në pah.

PlayBook përmban tabletin e ri OS të BlackBery-t i cili bazohet në QNX teknologjinë, dhe përmban atë që RIM e quan” true multi tasking” apo “detyrat e vërteta”, gjithashtu përmban një ekran me tastierë me HDMI port, Bluetooth me 16 dhe 32GB madhësi.

Në BlackBerry PlayBook të ri mund të shikoni edhe HD Video të plotë me 1080 p përmes HDMI port. Një tjetër përbërje e këtij PlayBook tableti është edhe video konferenca ‘ i cili ka dy HD kamera, kamera e cila gjendet në anën e përparme ka 3 megapixel ndërsa, ajo e cila gjendet prap ka 5 megapixel.
RIM ka deklaruar se ky PlayBook do të arrijë në Shtete e Bashkuara të Amerikës në fillim të vitit 2011, ndërsa çmimi ende nuk është bërë i ditur. (PCWorld Albanian)

LEXO EDHE:  Bashkimi Evropian konsideron lançimin e një kriptomonedhe